Rekomendacijos renkantis seifus

Į  ką reikia atkreipti dėmesį renkantis seifą?

 

Prieš renkantis seifą reikia nuspręsti, ką saugosime. Brangenybėms saugoti tiks ir nedidelis seifas. Jeigu planuojate seife saugoti dokumentus ar nešiojamąjį kompiuterį jums prireiks didesnio seifo. Prieš pasirenkant – svarbu išsimatuoti vietą, kur bus statomas seifas.

 

• Sieninis seifas – tvirtinamas į angą sienoje. Taip montuojamas seifas užima mažai vietos, jį lengviau paslėpti. Jis tvirtai tvirtinasi sienoje. Trūkumas – ruošiant vietą seifui reikalingi papildomi paruošiamieji darbai, ertmės sienoje darymas, apdaila.

 

• Baldinis seifas – tvirtinasi varžtais prie grindų arba sienos, todėl parenkant vietą reikia tai numatyti. Seifas gali būti dedamas į lentynas ar paslepiami baldinėmis durelėmis. Privalumas- lengva rasti tinkamą vietą. Trūkumas – užima vietą ir yra lengviau pastebimas.

 

• Seifas rakinamas mechanine spyna. Toks seifas būna pigesnis lyginant su motorine spyna. Trūkumas – raktą reikia nešiotis su savimi, saugoti. Jis gali būti nukopijuotas.

 

• Seifai rakinami elektrine-motorine spyna. Tokio tipo seifai yra brangesni lyginant su mechaniniu užraktu. Privalumas – nereikia rakto, kurį reiktų saugoti, spynos kodą galima lengvai pasikeisti. Trūkumas – retai, bet reikia pakeisti spynos bateriją. Išsikrovus baterijai – yra avarinio atidarymo raktas.

 

Seifas yra perkamas, kaip papildoma apsauga siekiant apsaugoti brangiausią savo turtą, tad svarbu atkreipti dėmesį, kur jis buvo pagamintas (nerekomenduojame seifų, pagamintų Azijos regiono šalyse), taip pat reikia įsitikinti, kad gaminys turi reikiamas garantijas ir suteikiamas pogarantinis aptarnavimas.