Patarimai renkantis vartų furnitūrą

Kiemo vartai turi net kelias svarbias paskirtis. Pirmiausia, jie saugo ir padeda kontroliuoti įėjimą/įvažiavimą į Jūsų privačią teritoriją ir tokiu būdu padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamų svečių. Antra, jie puošia Jūsų erdvę, suteikia daugiau užbaigtumo, estetikos bendram eksterjerui.

 

Kiemo vartai pagal atidarymo būdą gali būti dviejų pagrindinių rūšių:

• Stumdomi (nustumiami) kiemo vartai.

• Varstomi (atveriami) kiemo vartai.

Svarbiausios charakteristikos, renkantis tinkamiausius kiemo vartus, yra šios:

• Ilgaamžiškumas (kiemo vartai turėtų tarnauti ilgai).

• Kokybė (kiemo vartai turėtų būti pagaminti iš kokybiškų, tvirtų, praktiškų medžiagų, būti atsparūs nepalankioms klimato sąlygoms, neužšąlantys ir pan.).

• Maksimalus Jūsų teritorijos saugumo užtikrinimas, vartų sandarumas.

• Funkcionalumas, patogus naudojimas ir reguliavimas.

• Kompaktiškumas (kiemo vartai turėtų užimti santykinai nedaug vietos, ypač jei kiemo erdvė yra ribota).

• Minimali reikalaujama vartų priežiūra.

• Be triukšmo, sklandus ir tolygus vartų veikimas.

• Puiki estetinė išvaizda, harmoningas derinimasis prie pastato ir bendros aplinkos.

 

Svarbus vaidmuo, renkantis tinkamiausius kiemo vartus, tenka kiemo vartų furnitūrai ir automatikai.

 

Kiemo vartų furnitūra – tai svarbios kiemo vartų detalės: vartų ratukai-vežimėliai, apatiniai ratukai, prilaikantys ratukai, bėgeliai, apatinės ir viršutinės gaudyklės, krumpliaratinės juostos, privirinami ir reguliuojami vyriai, spynos varteliams ir pan. Kiemo vartų furnitūra turi atitikti visus saugumo reikalavimus ir užtikrinti sklandų vartų veikimą bei ilgalaikį eksploatavimą nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų.

 

Kiemo vartų automatika – tai automatizuota vartų valdymo sistema, kurioje įdiegtos naujausios technologijos įgalina lengvai ir patogiai atidaryti ar uždaryti vartus, padidina Jūsų teritorijos saugumą.

 

Žemiau pateikiama naudinga informacija ir patarimai, padėsiantys pasirinkti tinkamiausius kiemo vartus bei jų furnitūrą ir automatiką.

 

PATARIMAI IR INFORMACIJA, RENKANTIS STUMDOMUS KIEMO VARTUS IR VARTŲ FURNITŪRĄ BEI AUTOMATIKĄ 

 Stumdomi kiemo vartai yra puikus pasirinkimas, jei:

• Jūsų kiemas yra trumpas, nuolaidus, kiemo erdvė ribota ar įvažiavimas į kiemą yra iš siauro keliuko ar gatvelės.

• Nepalankios klimato sąlygos (sniegas ar ledas žiemą, lapų nuokritos rudenį, purvas pavasarį ir pan.).

• Įvažiavimas yra gana platus.

 

Stumdomi kiemo vartai nereikalauja papildomo kiemo ploto varčioms atidaryti, kadangi įvažiavimo/išvažiavimo metu jie yra tiesiog nustumiami į dešinįjį arba kairįjį tvoros šoną. Jie gali būti sudaryti iš vienos ar dviejų dalių. Jiems netrukdo nuokritos, šiukšlės, sniegas ar ledas, kadangi jie juda neliesdami žemės. Stumdomi kiemo vartai gali užverti ir didelio pločio įvažiavimus (pvz., 10 metrų), papildomu svoriu neapkraudami vyrių ir vartų stulpų.

 

Planuojant įsirengti stumdomus kiemo vartus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

• Stumdomiems kiemo vartams nustumti į šoną reikės apie 30-40% daugiau vietos nei įvažiavimo plotis, t.y. bendras vartų ilgis sudarys apie 130-140% įvažiavimo pločio.

• Šiems vartams svarbus tvirtas pamatas (paprastai tai 2 betoniniai stulpai), kuris įrengiamas atsižvelgiant į vartų svorį, plotį, judėjimo kryptį.

• Kad vartai tarnautų ilgai ir veiktų sklandžiai, reikalinga naudoti kokybišką vartų furnitūrą.

• Kad vartus būtų patogu automatiškai atidaryti/uždaryti, padidinti visos teritorijos apsaugą, rekomenduojama naudoti kokybišką vartų automatiką, kuri sumontuojama ant vieno iš vartų stulpų.

 

Rekomenduojame naudoti Italijos gamybos kompanijos „Combi Arialdo Srl“ stumdomų kiemo vartų furnitūrą. Ši kompanija jau daugybę metų specializuojasi vartų furnitūros gamyboje ir yra pripažinta ir vertinama visame pasaulyje dėl kokybiškų ir ilgaamžių gaminių, pasižyminčių puikiu kokybės ir kainos santykiu.

 

• „Combi Arialdo Srl“ ratukai-vežimėliai Art.395. Ratukai-vežimėliai yra montuojami ant pamatų ir padeda užtikrinti visos stumdomų kiemo vartų sistemos balansą. Combi Arialdo Srl gamintojo ratukai-vežimėliai šiuo metu yra laikomi vienais iš patikimiausių rinkoje siūlomų ratukų-vežimėlių, pasižymintys specialia konstrukcija, turintys atsparius ir tvirtus guolius, galintys atlaikyti didesnio nei 900 kg svorio apkrovas (pav. pažymėta RC ir RS). Jie pagaminti iš baltos spalvos cinko ir atitinka III atsparumo korozijai klasę pagal standarto „UNI EN 1670“ reikalavimus. Paminėtina, kad taip pat šie ratukai-vežimėliai yra labai nesudėtingai reguliuojami.

 

• „Combi Arialdo Srl“ specialaus profilio bėgelis Art.399. Šiuo bėgeliu juda sumontuotas vartų rėmas. „Combi Arialdo Srl“ gamintojo bėgelis yra specialios formos, kurios dėka bėgelio viduje neužsilaiko vanduo ir purvas. Bėgelis yra pagamintas iš baltos spalvos cinko ir atitinka III atsparumo korozijai klasę pagal standarto UNI EN 1670 reikalavimus. Atsparumas korozijai yra ypač aktualus, nes bėgelio paviršius dėl intensyvaus judėjimo gali būti pažeistas ir pradėti rūdyti.

 

• „Combi Arialdo Srl“ vartų gaudyklės: apatinė gaudyklė Art.397 ir viršutinė gaudyklė Art.467. Į šias gaudykles atsiremia uždaromi vartai, jos subalansuoja visą vartų sistemą, neleidžia vartams nukrypti į šonus, apsaugo nuo triukšmo. Jos taip pat pagamintos iš baltos spalvos cinko.

 

• „Combi Arialdo Srl“ apatinis ratukas Art.396 ir prilaikantis ratukas (Art.447, Art.448, Art.455). Apatinis ratukas padeda sumažinti ratukams-vežimėliams tenkančią apkrovą. Prilaikantis ratukas padeda išlaikyti vartus vertikalioje pozicijoje. Ratukai pagaminti iš baltos spalvos cinko.

 

• „Combi Arialdo Srl“ krumpliaratinė juosta Art.805. Ji montuojama ant specialaus profilio bėgelio ir leidžia vartų automatikai lengvai stumdyti vartus. Krumpliaratinė juosta gali būti 1 m arba 2 m ilgio, pagaminta iš baltos spalvos cinko.

 

Renkantis stumdomų kiemo vartų automatiką, svarbu atkreipti dėmesį į vartų automatikos gamintojo patirtį šioje srityje, įrangos patikimumą, aptarnavimo kokybės lygį, naujų technologijų taikymą, kainos ir kokybės santykį.

 

Rekomenduojame naudoti Italijos gamintojo „BFT S.p.a.“ stumdomų kiemo vartų automatiką. Kompanija gamina kokybišką vartų automatiką įvairių parametrų vartams nuo 1980 metų ir yra viena iš šios srities lyderių pasaulyje:

 

• „BFT S.p.a.“ „Deimos BT 24V“ ir „Deimos 230V“  vartų automatika, skirta stumdomiems kiemo vartams, kurių svoris yra mažesnis nei 500 kg (privačių namų kiemo vartai). „Deimos BT 24V“ vartų automatika taip pat tinka ir didesniems objektams, kuriuose vartų darinėjimo procesas yra intensyvus.

 

• „BFT S.p.a.“ „Deimos 800F“ vartų automatika tinka stumdomiems kiemo vartams, kurių svoris yra iki 800 kg. Ši vartų automatika turi papildomą apsaugą nuo kliūčių (automobilio, žmogaus ir kt.) suspaudimo.

 

 PATARIMAI IR INFORMACIJA, RENKANTIS VARSTOMUS KIEMO VARTUS IR VARTŲ FURNITŪRĄ BEI AUTOMATIKĄ

 Varstomi kiemo vartai yra puikus pasirinkimas, jei:

• Kiemo viduje ar išorėje yra pakankamai vietos vartų varčioms atsidaryti.

• Reikalingas platesnis estetinių-dekoratyvinių sprendimų pasirinkimas.

 

Varstomi kiemo vartai yra montuojami ant stulpų. Jie gali atsidaryti į kiemo vidų arba į išorę arba viena varčia gali atsidaryti į vidų, o kita – į išorę. Jie gali būti sudaryti iš vienos ar dviejų dalių.

Planuojant įsirengti varstomu kiemo vartus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

• Varstomiems kiemo vartams labai svarbūs stulpai – priklausomai nuo vartų pločio bei svorio, reikia pasirinkti tinkamą stulpų diametrą, sienelių storį, įbetonavimo gylį.

• Rekomenduojama mūriniuose stulpuose naudoti metalines detales, metalinę šerdį – tai suteiks papildomo tvirtumo.

• Kad vartai tarnautų ilgai ir veiktų tolygiai, reikalinga naudoti kokybišką vartų furnitūrą.

• Kad vartus būtų patogu automatiškai atidaryti/uždaryti, padidinti visos teritorijos saugumą, rekomenduojama naudoti kokybišką vartų automatiką, parenkamą atsižvelgiant į varčių svorį ir ilgį.

Rekomenduojama naudoti varstomų kiemo vartų furnitūra:

• Jeigu stulpai yra mūriniai, patartina naudoti Italijos gamintojo „Combi Arialdo Srl“ vyrius „Art.378“.

• Jeigu stulpai yra metaliniai, tuomet privirinami vyriai „Art.376“ arba reguliuojami vyriai „Art.375“.

• Kai yra įrengta nuotolinė vartelių atidarymo sistema, naudojama spyna varteliams „2450“ su elektromagnetine plokštele „PLE96A“, kuri reaguoja į elektromagnetinius impulsus.

• Vartų vidus užpildomas naudojant medines lenteles ar dekoratyvines plokštes, pagamintas naudojant kaltinius elementus.

Rekomenduojama naudoti Italijos kompanijos „BFT S.p.a.“ varstomų kiemo vartų automatika: Phobos BT 

(kai vienos varčios ilgis yra mažiau nei 2 metrai) ir „Phobos BTNL“ (kai vienos varčios ilgis yra mažiau nei 5 metrai). Tai populiariausia automatika varstomiems kiemo vartams. Šioje vartų automatikoje yra įdiegta 24V technologija, sustiprintas saugumo lygis, įrengti magnetiniai išjunginkliai, kurių dėka nereikia įrengti papildomų atramų vartams atsidarant ar užsidarant. Automatika vartus per 18 sekundžių atidaro 90 laipsnių kampu.

• Vartų automatika „Virgo 24V“ 

• Tai taip pat populiari automatika, kurioje įdiegta 24V technologija. Ji nesunkiai montuojama ant mūrinių kolonų ir leidžia atidaryti vartus iki 120 laipsnių kampu. Automatika vartus atidaro per 14 sekundžių.