Patarimai renkantis durų rankenas

Dėmesys net smulkiausioms detalėms.

Tokiu principu dirba mūsų atstovaujami gamintojai. Manital, DND, FMN Martinelli – pripažinti išskirtinio dizaino, kokybiškų durų rankenų gamintojai Europoje. Lietuvoje šie gaminiai parduodami nuo 1996m. ir yra pelnę kokybiškų gaminių vardą.

 

1. Patogumas

Durų rankena mes kasdien daug kartų naudojamės atidarydami ar uždarydami duris. Todėl norint, kad šis procesas būtų sklandus ir patogus, durų rankenos turi atitikti šiuos reikalavimus:

• Patogiai priglusti prie rankos.

• Renkantis rankenos modelį reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tarpas tarp durų ir rankenos turi būti patogus paimti rankai (Kai durys yra su stiklo apvadais ar iškiliais durų ornamentais – patogesnė į išorę išgaubtos rankenos forma).

• Suderinto stiprumo rankenos spyruoklė. Lenkdami rankeną neturėtume jausti papildomo spyruoklės pasipriešinimo, o paleidus rankeną ji turi grįžti į pradinę būseną. Kuo masyvesnė rankena – tuo spyruoklė turi būti tvirtesnė, kad rankena nebūtų nusvirusi. Parenkant rankeną reikia atkreipti dėmesį ir į spynos spyruoklės stiprumą. 

 

2. Tvirtinimas

Atidarant duris, traukimo metu sukeliamos apkrovos rankenos tvirtinimui. Jei rankena tvirtinasi tik medvaržčiais, bėgant laikui jie išsiklibina. Mūsų parduodamos rankenos tvirtinasi per spyną kiaurai susiveržiančiais varžtais. Rankenos turi papildomą šešiakampį tvirtinimo varžtą į ašį tarp rankenų.

 

3. Rankenų dizainas

Dažniausiai rankenos yra pasirenkamos pagal kambario interjerą. Jos gali būti klasikinio, modernaus ar kitokio stiliaus. Renkantis rankenų spalvą ir formą svarbu atsižvelgti ir į durų spalvą. 

 

4. Rankenu apdirbimas

• INOX – nerūdijantis plienas. Itin kietas paviršius suteikia durų rankenai ilgaamžiškumą. Puikiai tinka eksploatuoti lauko ir vidaus sąlygomis.

• Žalvaris – rankena pagaminta iš žalvario, karšto štampavimo būdu. Tai procesas, kuris garantuoja aukščiausią kokybės laipsnį ir ilgaamžiškumą. Puikiai tinka eksploatuoti lauko ir vidaus sąlygomis.

• Cinkas – rankenos pagamintos iš cinko, puikus kokybės ir kainos derinys. Netinka eksploatuoti lauko sąlygomis.

 

5. Papildomi priedai

Prie rankenų pagal spalvą ir stilių galima priderinti papildomus priedus:

• Apyrakčiai spynos cilindrui.

• Apyrakčiai “Buratino rakto”.

• WC suktukai su numatyta galimybe atidaryti WC duris iš išorės (tai ypač aktualu turintiems mažų vaikų, kurie gali netyčia užsirakinti ir t.t.)