Keletą patarimų renkantis vartų automatiką

Renkantis vartų automatiką, reikėtų atkreipti dėmesį į vartų automatikos gamintojo patirtį šioje srityje, įrangos patikimumą, aptarnavimo (papildomų paslaugų, garantinio aptarnavimo) kokybės lygį, naujų technologijų taikymą ir kainos-kokybės santykį.

 

NAUDINGA INFORMACIJA, RENKANTIS STUMDOMŲ VARTŲ AUTOMATIKĄ

 

Net ir sunkius stumdomus kiemo vartus, jeigu jie yra gerai sumontuoti, galima gana lengvai stumdyti rankomis, tačiau su vartų automatika visos vartų valdymo funkcijos daug patogesnės ir saugesnės. Vartų automatika reikalinga tam, kad būtų galima patogiai automatiškai atidaryti ir uždaryti bei užrakinti vartus, suteikti didesnę apsaugą savo teritorijai.

 

Stumdomų vartų automatika parenkama pagal vartų svorį ir jų darinėjimo intensyvumą. Judesys vartams yra perduodamas per krumpliaratinę juostą Art.805 (vartų furnitūros detalė).

 

Italijos kompanija BFT S.p.a., gaminanti vartų automatiką nuo 1980 metų, yra viena iš šios srities lyderių pasaulyje ir siūlo vartų automatiką bet kokių parametrų vartams:

 

• Labiausiai paplitusi šios kompanijos siūloma Deimos BT 24V  ir Deimos 230V (video) vartų automatika, skirta vartams, kurių svoris yra iki 500 kg. Tai geras pasirinkimas privatiems vartotojams, įsirenginėjantiems nuosavo namo kiemo vartų automatiką.Deimos BT 24V taip pat tinka ir didesniems objektams, kuriuose eismas (vartų darinėjimas) yra intensyvus.

 

Deimos 800F tinka vartams, kurių svoris yra iki 800 kg. Ši vartų automatika turi papildomą apsaugą nuo kliūties (automobilio, žmogaus ir kt.) suspaudimo.

 

NAUDINGA INFORMACIJA, RENKANTIS VARSTOMŲ VARTŲ AUTOMATIKĄ

 

Automatika varstomiems vartams parenkama pagal varčių ilgį ir svorį. Automatika gali būti montuojama tiek ant naujai įrengtų, tiek ant senų vartų.

 

Italijos kompanija BFT S.p.a. siūlo vartų automatiką visokių dydžių varstomiems vartams:

 

• Populiariausia automatika varstomiems vartams pripažįstama Phobos BT (vienos varčios ilgis yra iki 2 metrų) ir Phobos BTNL (vienos varčios ilgis yra iki 5 metrų). Šioje vartų automatikoje yra įdiegta 24V technologija, sustiprintas saugumo lygis, įrengti magnetiniai išjungėjai, kurių dėka nereikia įrengti papildomų atramų vartams atsidarant ar užsidarant. Automatika vartus 90 laipsnių kampu atidaro per 18 sekundžių.

 

• Taip pat populiari vartų automatika yra Virgo 24V. Joje taip pat yra įdiegta 24V technologija, vartus atidaro per 14 sekundžių. Ji nesunkiai montuojama ant mūrinių kolonų ir leidžia atidaryti vartus iki 120 laipsnių kampu

 

NAUDINGA INFORMACIJA, RENKANTIS GARAŽO VARTŲ AUTOMATIKĄ

 

Sekciniai pakeliami garažo vartai – tai patys šiuolaikiškiausi ir funkcionaliausi bei populiariausi garažo vartai. Jie sudaryti iš sekcijų – horizontalių panelių (plokščių), sujungtų į vieną visumą. Šie vartai pasikelia į viršų ir yra nustumiami į vidų lygiagrečiai luboms (taupo garažo erdvę).

 

Dažniausiai name pirmiausia yra sumontuojami pakeliami garažo vartai su automatika ir tik vėliau yra įrengiami kiemo vartai ir jų automatika. Pakeliamų garažo vartų automatikai yra keliami daug mažesni reikalavimai nei kiemo vartų automatikai, nes garažo vartų automatika dažniausiai veikia teigiamoje temperatūroje, nesusiduria su krituliais, purvu. Atkreiptinas dėmesys, kad ne visi gamintojai gamina vienodai patikimą abiejų rūšių automatiką,todėl būtina atkreipti dėmesį į kiemo vartų automatikos charakteristikas(darbina lauko temperatūra ir t.t.) ir neskubėti pirkti to paties gamintojo kiemo vartų automatikos. 

 

Siekiant suderinti dviejų skirtingų gamintojų automatiką (garažo vartų ir kiemo vartų), galima naudoti universalų Italijos kompanijos BFT S.p.a. imtuvą  Clonix – tai išorinis kintamo kodo dviejų kanalų imtuvas, kuris yra skirtas suderinti BFT automatiką su kito gamintojo automatika. Jį įsirengus, bus galima su tais pačiais BFT pulteliais valdyti ir kito gamintojo vartus bei atlikti kitas naudingas funkcijas. Naudojant šį universalų imtuvą, galima užprogramuoti pultelius, kad būtų galima įjungti laistymo sistemą, lauko apšvietimą ir t.t.

 

Sumontavus BFT vartų automatiką Boticelli, EOS  ar Argo, vartai taps maksimaliai patogūs naudoti.

 

NAUDINGA INFORMACIJA, RENKANTIS PRAMONINIŲ VARTŲ AUTOMATIKĄ

 

Didelių matmenų vartams Italijos kompanija BFT S.p.a. siūlo galingą vartų automatiką, skirtą intensyviam eksploatavimui – Deimos 800F,(video), Urano BT,(video), Icaro, SP 4000, (iki 4.000 kg vartams) (video).

 

Pakeliamiems sekcijiniams vartams (iki 20 kvad. m ploto) tinka BFT Argo (video) vartų automatika. Ji montuojama ant veleno ir yra labai patogiai sureguliuojama ir užprogramuojama.