Patarimai

1. Informacija ir rekomendacijos renkantis durų spynas

2. Patarimai renkantis durų rankenas

5. Patarimai ir informacija apie vartus ir vartų furnitūrą

6. Keletą patarimų renkantis vartų automatiką

7. Rekomendacijos renkantis seifus

8. Seifų gamintoja Lietuvoje SEIFUVA

9. Ką turime žinoti išsirenkant duris

 

1. Informacija ir rekomendacijos renkantis durų spynas

Spynos – naudingi įtaisai, skirti apsaugoti Jūsų turtą nuo vagysčių ir plėšimų, sustabdyti nelauktus svečius bei suteikti patikimumą ir ramybę Jums tiek esant namuose, tiek išvykus ilgesniam laikui ir palikus turtą.Svarbiausia spynos savybė – saugumas. Visos spynos, priklausomai nuo to, kiek saugumo kriterijų atitinka, yra klasifikuojamos į saugumo klases pagal nustatytus Europos Sąjungos standartus. Cilindrinės spynos klasifikuojamos į 5 saugumo klases, o seifinės spynos – į 7 saugumo klases. Kuo aukštesnė spynos saugumo klasė, tuo daugiau saugumo kriterijų ji atitinka ir yra patikimesnė.Vertinant spynos saugumą bei priskiriant ją atitinkamai saugumo klasei, yra atsižvelgiama į šiuospagrindinius kriterijus:

UAB „Romida“ jau 20 metų teikia aukštos kokybės, pripažintų ir sertifikuotų gamintojų spynas. Įmonės specialistai, esant pageidavimui, suteikia profesionalias konsultacijas ir informaciją apie dominančias spynas, jų gamintojus, saugumo klases, atitiktį standartams; padeda išsirinkti kliento poreikius atitinkančią spyną iš siūlomo plataus spynų asortimento.

PRIPAŽINTI SAUGIŲ SPYNŲ GAMINTOJAI

ABLOY – Suomijos gamintojo spynos: vidaus durų spynos, lauko durų spynos, padidinto saugumo spynos, papildomos spynos, elektrinės spynos. Tai vienas didžiausių spynų gamintojų pasaulyje (susijungęs su ASSA ABLOY koncernu), siūlantis labai platų spynų ir rakinimo sistemų asortimentą. ABLOY spynų gamybai naudojamos medžiagos pasižymi specialiomis savybėmis, kurios padidina spynos atsparumą gręžimui, kitiems poveikiams. ABLOY spynos ilgaamžės, atsparios dilimui, korozijai.

Ypatingai patikimos ABLOY DISKLOCK ir ABLOY PROTEC cilindrinės spynos – tai aukščiausios 5 saugumo klasės spynos, kurių unikali cilindro konstrukcija visiškai atspari oro poveikiui, raktai patentuoti ir gaminami tik pas įgaliotus atstovus, yra 2 mlrd. vieno rakto profilio variantų, raktas vienu metu suka visus cilindro diskelius, o bent vieną diskelį pasukus neteisingai, kiti užsiblokuoja – tai suteikia aukščiausio lygio apsaugą nuo ilgapirščių.

ABLOY BODAQUARD seifinės spynos – aukščiausios 7 saugumo klasės spynos, raktai patentuoti ir gaminami tik pas įgaliotus atstovus, unikali patentuota spynos plokštelių mechanizmo konstrukcija apsaugo nuo atrakinimo visrakčiu; spynos korpusas padengtas kietmetaliu, apsaugančiu nuo gręžimo, skląstis apsaugotas nuo sulaužymo; spynos liežuvėlis atlaiko iki 1 t. stūmimo jėgos spaudimą.

SECUREMME- Italijos gamintojo spynos: padidinto saugumo seifinės ir cilindrinės spynos, papildomos spynos. Spynos yra sertifikuotos pagal ISO kokybės standartą, turi daugiau nei 200 mln. rakto kombinacijų, specialiu plieno-mangano lydiniu apsaugotos nuo gręžimo; rakinamos 4 rakto pasukimais; rakina duris trimis kryptimis; raktai užplombuoti gamyklinėje pakuotėje ir atidaromi tik pirkėjo akivaizdoje.

AGB - Italijos gamintojo spynos: įvairios vidaus durų spynos.

CISA - Italijos gamintojo spynos ELBOR-GRANIT: padidinto saugumo seifinės spynos.

NEMEF – Nyderlandų gamintojo, priklausančio ASSA ABLOY koncernui, spynos: padidinto saugumo spynos.

ZONE – D.Britanijos gamintojo Zone Security Products (UK) Limited padidinto saugumo kodinės spynos ZONE 2000.

PRAKTINIAI PATARIMAI

Prieš perkant spyną, vertėtų pasikonsultuoti su specialistais, sužinoti, ar Jūsų išsirinkta spyna yra sertifikuota, koks jos saugumo lygis, kokiai saugumo klasei spyna priskirtina.

Dauguma vagysčių ir plėšimų įvyksta pritaikius visraktį arba sulaužius spyną, dėl to reikėtų skirti daug dėmesio itinsaugios ir patikimos spynos pasirinkimui. Aukštos saugumo klasės spynos santykinai brangesnės, tačiau tai ilgaamžė investicija į Jūsų namų saugumą.

Norint padidinti saugumą, reikėtų pasidomėti spynos rakto dauginimo kontrole ir užrakto apsauga, ar spynos užraktas turi visas reikalingas apsaugas nuo mechaninio laužimo, gręžimo, rūgščių poveikio.

Pametus spynos raktą, rekomenduojama nedelsiant pakeisti spynos užraktą, o ne tiesiog pasidaryti naują raktą pirmoje pasitaikiusioje raktų dirbtuvėje.

Renkantis spynos užraktą, patikimiausi ir atspariausi nešvarumų, drėgmės, užšalimo, rūgščių poveikiui yrabesisukančių diskų principu veikiantys cilindriniai spynų užraktai.

Norint sutaupytiir sprendžiant, ar pasirinkti dvi žemesnės saugumo klasės spynas ar vieną aukštesnės saugumo klasės spyną, rekomenduojama rinktis antrąjį variantą kaip optimalų.

Durų saugumui padidinti rekomenduojama statyti 2 skirtingų tipų aukštesnės saugumo klasės spynas (cilindrinę ir seifinę).

Norint padidinti spynos efektyvumą, reikėtų ją statyti kokybiškose ir tvirtose duryse (jei bus nekokybiškos, silpnos durys, net ir gera spyna negalės apsaugoti Jūsų turto).

Kad duris būtų sudėtingiau mechaniškai išlaužti, jas reikėtų montuoti taip, kad durys atsidarinėtų į išorę.

Daugiau naudingų ir profesionalių patarimų Jums suteiks UAB "Romida" specialistai, kurie padės Jums išsirinktitinkamiausią spyną.

Grįžti į pradžią

2. Patarimai renkantis durų rankenas

Dėmesys net smulkiausioms detalėms. Tokiu principu dirba mūsų atstovaujami gamintojai. Manital, DND, FMN Martinelli – pripažinti išskirtinio dizaino, kokybiškų durų rankenų gamintojai Europoje. Lietuvoje šie gaminiai parduodami nuo 1996m. ir yra pelnę kokybiškų gaminių vardą.

1. Patogumas

Durų rankena mes kasdien daug kartų naudojamės atidarydami ar uždarydami duris. Todėl norint, kad šis procesas būtu sklandus ir patogus durų rankenos turi atitikti šiuos reikalavimus:

• Patogiai priglusti prie rankos.

• Renkantis rankenos modelį reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tarpas tarp durų ir rankenos turi būti patogus paimti rankai (Kai durys yra su stiklo apvadais ar iškiliais durų ornamentais - patogesnė į išorę išgaubtos rankenos forma).

• Suderinto stiprumo rankenos spyruoklė. Lenkiant rankeną neturėtume jausti papildomo spyruoklės pasipriešinimo, o paleidus rankeną ji turi grįžti į pradinę būseną. Kuo masyvesnė rankena - tuo spyruoklė turi būti tvirtesnė, kad rankena nebūtų nusvirusi. Parenkant rankeną reikia atkreipti dėmesį ir į spynos spyruoklės stiprumą. 

2. Tvirtinimas

Atidarant duris, traukimo metu sukeliamos apkrovos rankenos tvirtinimui. Jei rankena tvirtinasi tik medvaržčiais, bėgant laikui jie išsiklibina. Mūsų parduodamos rankenos tvirtinasi per spyną kiaurai susiveržiančiais varžtais. Rankenos turi papildomą šešiakampį tvirtinimo varžtą į ašį tarp rankenų.

3. Rankenų dizainas

Dažniausiai rankenos yra pasirenkamos pagal kambario interjerą. Jos gali būti klasikinio, modernaus ar kitokio stiliaus. Renkantis rankenų spalvą ir formą svarbu atsižvelgti ir į durų spalvą. 

4. Rankenu apdirbimas

• INOX – nerūdijantis plienas. Itin kietas paviršius suteikia durų rankenai ilgaamžiškumą. Puikiai tinka eksploatuoti lauko ir vidaus sąlygomis.

• Žalvaris - rankena pagaminta iš žalvario, karšto štampavimo būdu. Tai procesas, kuris garantuoja aukščiausią kokybės laipsnį ir ilgaamžiškumą. Puikiai tinka eksploatuoti lauko ir vidaus sąlygomis.

• Cinkas – rankenos pagamintos iš cinko, puikus kokybės ir kainos derinys. Netinka eksploatuoti lauko sąlygomis.

5. Papildomi priedai

Prie rankenų pagal spalvą ir stilių galima priderinti papildomus priedus:

• Apyrakčiai spynos cilindrui.

• Apyrakčiai uždengti “Buratino rakto” raktaskylę.

• WC suktukai su numatyta galimybe atidaryti WC duris iš išorės (tai ypač aktualu turintiems mažų vaikų, kurie gali netyčia užsirakinti ir t.t.)

Grįžti į pradžią

3. Informacija renkantis durų vyrius

Durų vyriai skirstomi i kategorijas:

• Klasikiniai, pridedami durų vyriai medinėms durims. Jie būna dviejų tipų, durims su užlaida ir lygioms durims. Vyriai gaminami iš žalvario arba plieno. Lauko sąlygoms del korozijos patartina naudoti žalvarinius durų vyrius. Vyriai su atraminiais guoliais lengviau ir tyliau varstosi.

• Įsukami durų vyriai šablono pagalba lengvai montuojasi. Jie skirti medinėms durims su užlaida. Eksplotacijos metu jie lengvai reguliuojasi horizontalia ir vertikalia kryptimi. Vyriai pagaminti iš cinkuoto plieno ir gali būti eksplotuojami ir lauko sąlygomis. AGB firmos durų vyris turi tefloninį įdėkla, todėl vyris lengvai ir tyliai varstosi. Komplektuojant vyrius su įvairių spalvų aliuminiais antgaliais, juos lengva priderinti prie durų rankenos spalvos.

• Paslėpti vyriai skirti lygioms, medinėms vidaus durims. Eksplotacijos metu jie lengvai reguliuojasi horizontalia ir vertikalia kryptimi. Uždarius duris, skirtingai nuo klasikinių ir įsukamų vyrių, jų nesimato ir tai puikiai išnaudojama gaminant išskirtinio dizaino duris.

Virinami duru ir vartų vyriai skirti gaminiams iš metalo. Jie pagaminti iš plieno, todėl siekiant išvengti korozijos juos būtina po virinimo nudažyti metalui skirtais dažais. Įprastai naudojami nereguliuojami vyriai, bet naudojant reguliuojamus metalinius vyrius jūs nesudėtingai galėsite pasireguliuoti metalines duris ar kiemo vartelius vertikalia kryptimi.

Grįžti į pradžią

4. Patarimai renkantis vartų furnitūrą

Kiemo vartai turi net kelias svarbias paskirtis. Pirmiausia, jie saugo ir padeda kontroliuoti įėjimą/įvažiavimą į Jūsų privačią teritoriją ir tokiu būdu padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamų svečių. Antra, jie puošia Jūsų erdvę, suteikia daugiau užbaigtumo, estetikos bendram eksterjerui.

Kiemo vartai pagal atidarymo būdą gali būti dviejų pagrindinių rūšių:

• Stumdomi (nustumiami) kiemo vartai.

• Varstomi (atveriami) kiemo vartai.

Svarbiausios charakteristikos, renkantis tinkamiausius kiemo vartus, yra šios:

• Ilgaamžiškumas (kiemo vartai turėtų tarnauti ilgai).

• Kokybė (kiemo vartai turėtų būti pagaminti iš kokybiškų, tvirtų, praktiškų medžiagų, būti atsparūs nepalankioms klimato sąlygoms, neužšąlantys ir pan.).

• Maksimalus Jūsų teritorijos saugumo užtikrinimas, vartų sandarumas.

• Funkcionalumas, patogus naudojimas ir reguliavimas.

• Kompaktiškumas (kiemo vartai turėtų užimti santykinai nedaug vietos, ypač jei kiemo erdvė yra ribota).

• Minimali reikalaujama vartų priežiūra.

• Be triukšmo, sklandus ir tolygus vartų veikimas.

• Puiki estetinė išvaizda, harmoningas derinimasis prie pastato ir bendros aplinkos.

Svarbus vaidmuo, renkantis tinkamiausius kiemo vartus, tenka kiemo vartų furnitūrai ir automatikai.

Kiemo vartų furnitūra – tai svarbios kiemo vartų detalės: vartų ratukai-vežimėliai, apatiniai ratukai, prilaikantys ratukai, bėgeliai, apatinės ir viršutinės gaudyklės, krumpliaratinės juostos, privirinami ir reguliuojami vyriai, spynos varteliams ir pan. Kiemo vartų furnitūra turi atitikti visus saugumo reikalavimus ir užtikrinti sklandų vartų veikimą bei ilgalaikį eksploatavimą nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų.

Kiemo vartų automatika – tai automatizuota vartų valdymo sistema, kurioje įdiegtos naujausios technologijos įgalina lengvai ir patogiai atidaryti ar uždaryti vartus, padidina Jūsų teritorijos saugumą.

Žemiau pateikiama naudinga informacija ir patarimai, padėsiantys pasirinkti tinkamiausius kiemo vartus bei jų furnitūrą ir automatiką.

PATARIMAI IR INFORMACIJA, RENKANTIS STUMDOMUS KIEMO VARTUS IR VARTŲ FURNITŪRĄ BEI AUTOMATIKĄ 

 Stumdomi kiemo vartai yra puikus pasirinkimas, jei:

• Jūsų kiemas yra trumpas, nuolaidus, kiemo erdvė ribota ar įvažiavimas į kiemą yra iš siauro keliuko ar gatvelės.

• Nepalankios klimato sąlygos (sniegas ar ledas žiemą, lapų nuokritos rudenį, purvas pavasarį ir pan.).

• Įvažiavimas yra gana platus.

Stumdomi kiemo vartai nereikalauja papildomo kiemo ploto varčioms atidaryti, kadangi įvažiavimo/išvažiavimo metu jie yra tiesiog nustumiami į dešinįjį arba kairįjį tvoros šoną. Jie gali būti sudaryti iš vienos ar dviejų dalių. Jiems netrukdo nuokritos, šiukšlės, sniegas ar ledas, kadangi jie juda neliesdami žemės. Stumdomi kiemo vartai gali užverti ir didelio pločio įvažiavimus (pvz. 10 metrų), papildomu svoriu neapkraudami vyrių ir vartų stulpų.

Planuojant įsirengti stumdomus kiemo vartus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

• Stumdomiems kiemo vartams nustumti į šoną reikės apie 30-40% daugiau vietos nei įvažiavimo plotis, t.y. bendras vartų ilgis sudarys apie 130-140% įvažiavimo pločio.

• Šiems vartams svarbus tvirtas pamatas (paprastai tai 2 betoniniai stulpai), kuris įrengiamas atsižvelgiant į vartų svorį, plotį, judėjimo kryptį.

• Kad vartai tarnautų ilgai ir veiktų sklandžiai, reikalinga naudoti kokybišką vartų furnitūrą.

• Kad vartus būtų patogu automatiškai atidaryti/uždaryti, padidinti visos teritorijos apsaugą, rekomenduojama naudoti kokybišką vartų automatiką, kuri sumontuojama ant vieno iš vartų stulpų.

Rekomenduojame naudoti Italijos gamybos kompanijos Combi Arialdo Srl stumdomų kiemo vartų furnitūrą. Ši kompanija jau daugybę metų specializuojasi vartų furnitūros gamyboje ir yra pripažinta ir vertinama visame pasaulyje dėl kokybiškų ir ilgaamžių gaminių, pasižyminčių puikiu kokybės ir kainos santykiu:

• Combi Arialdo Srl ratukai-vežimėliai Art.395. Ratukai-vežimėliai yra montuojami ant pamatų ir padeda užtikrinti visos stumdomų kiemo vartų sistemos balansą. Combi Arialdo Srl gamintojo ratukai-vežimėliai šiuo metu yra laikomi vienais iš patikimiausių rinkoje siūlomų ratukų-vežimėlių, pasižymintys specialia konstrukcija, turintys atsparius ir tvirtus guolius, galintys atlaikyti didesnio nei 900 kg svorio apkrovas (pav. pažymėta RC ir RS). Jie pagaminti iš baltos spalvos cinko ir atitinka III atsparumo korozijai klasę pagal standarto UNI EN 1670 reikalavimus. Paminėtina, kad taip pat šie ratukai-vežimėliai yra labai nesudėtingai reguliuojami.

• Combi Arialdo Srl specialaus profilio bėgelis Art.399. Šiuo bėgeliu juda sumontuotas vartų rėmas. Combi Arialdo Srl gamintojo bėgelis yra specialios formos, kurios dėka bėgelio viduje neužsilaiko vanduo ir purvas. Bėgelis yra pagamintas iš baltos spalvos cinko ir atitinka III atsparumo korozijai klasę pagal standarto UNI EN 1670 reikalavimus. Atsparumas korozijai yra ypatingai aktualus, nes bėgelio paviršius dėl intensyvaus judėjimo gali būti pažeistas ir pradėti rūdyti.

• Combi Arialdo Srl vartų gaudyklės: apatinė gaudyklė Art.397 ir viršutinė gaudyklė Art.467. Į šias gaudykles atsiremia uždaromi vartai, jos subalansuoja visą vartų sistemą, neleidžia vartams nukrypti į šonus, apsaugo nuo triukšmo. Jos taip pat pagamintos iš baltos spalvos cinko.

• Combi Arialdo Srl apatinis ratukas Art.396 ir prilaikantis ratukas (Art.447, Art.448, Art.455). Apatinis ratukas padeda sumažinti ratukams-vežimėliams tenkančią apkrovą. Prilaikantis ratukas padeda išlaikyti vartus vertikalioje pozicijoje. Ratukai pagaminti iš baltos spalvos cinko.

• Combi Arialdo Srl krumpliaratinė juosta Art.805. Ji montuojama ant specialaus profilio bėgelio ir leidžia vartų automatikai lengvai stumdyti vartus. Krumpliaratinė juosta gali būti 1 m arba 2 m ilgio, pagaminta iš baltos spalvos cinko.

Renkantis stumdomų kiemo vartų automatiką, svarbu atkreipti dėmesį į vartų automatikos gamintojo patirtį šioje srityje, įrangos patikimumą, aptarnavimo kokybės lygį, naujų technologijų taikymą ir kainos-kokybės santykį.

Rekomenduojame naudoti Italijos gamintojo BFT S.p.a. stumdomų kiemo vartų automatiką. Kompanija gamina kokybišką vartų automatiką įvairių parametrų vartams nuo 1980 metų ir yra viena iš šios srities lyderių pasaulyje:

• BFT S.p.a. Deimos BT 24V ir Deimos 230V (video) vartų automatika, skirta stumdomiems kiemo vartams, kurių svoris yra mažesnis nei 500 kg (privačių namų kiemo vartai). Deimos BT 24V vartų automatika taip pat tinka ir didesniems objektams, kuriuose vartų darinėjimo procesas yra intensyvus.

• BFT S.p.a. Deimos 800F vartų automatika tinka stumdomiems kiemo vartams, kurių svoris yra iki 800 kg. Ši vartų automatika turi papildomą apsaugą nuo kliūčių (automobilio, žmogaus ir kt.) suspaudimo.

 PATARIMAI IR INFORMACIJA, RENKANTIS VARSTOMUS KIEMO VARTUS IR VARTŲ FURNITŪRĄ BEI AUTOMATIKĄ

 Varstomi kiemo vartai yra puikus pasirinkimas, jei:

• Kiemo viduje ar išorėje yra pakankamai vietos vartų varčioms atsidaryti.

• Reikalingas platesnis estetinių-dekoratyvinių sprendimų pasirinkimas.

Varstomi kiemo vartai yra montuojami ant stulpų. Jie gali atsidaryti į kiemo vidų arba į išorę arba viena varčia gali atsidaryti į vidų, o kita – į išorę. Jie gali būti sudaryti iš vienos ar dviejų dalių.

Planuojant įsirengti varstomu kiemo vartus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

• Varstomiems kiemo vartams labai svarbūs stulpai – priklausomai nuo vartų pločio bei svorio, reikia pasirinkti tinkamą stulpų diametrą, sienelių storį, įbetonavimo gylį.

• Rekomenduojama mūriniuose stulpuose naudoti metalines detales, metalinę šerdį – tai suteiks papildomo tvirtumo.

• Kad vartai tarnautų ilgai ir veiktų tolygiai, reikalinga naudoti kokybišką vartų furnitūrą.

• Kad vartus būtų patogu automatiškai atidaryti/uždaryti, padidinti visos teritorijos saugumą, rekomenduojama naudoti kokybišką vartų automatiką, parenkamą atsižvelgiant į varčių svorį ir ilgį.

Rekomenduojama naudoti varstomų kiemo vartų furnitūra:

• Jeigu stulpai yra mūriniai, patartina naudoti Italijos gamintojo Combi Arialdo Srlvyrius Art.378.

• Jeigu stulpai yra metaliniai, tuomet privirinami vyriai Art.376 arba reguliuojami vyriai Art.375.

• Kai yra įrengta nuotolinė vartelių atidarymo sistema, naudojama spyna varteliams 2450 su elektromagnetine plokštele PLE96A, kuri reaguoja į elektromagnetinius impulsus.

• Vartų vidus užpildomas naudojant medines lenteles ar dekoratyvines paneles, pagamintas naudojant kaltinius elementus.

Rekomenduojama naudoti Italijos kompanijos BFT S.p.a. varstomų kiemo vartų automatika:

Phobos BT (video)

(kai vienos varčios ilgis yra mažiau nei 2 metrai) ir Phobos BTNL (kai vienos varčios ilgis yra mažiau nei 5 metrai). Tai populiariausia automatika varstomiems kiemo vartams. Šioje vartų automatikoje yra įdiegta 24V technologija, sustiprintas saugumo lygis, įrengti magnetiniai išjunginkliai, kurių dėka nereikia įrengti papildomų atramų vartams atsidarant ar užsidarant. Automatika vartus per 18 sekundžių atidaro 90 laipsnių kampu.

• Vartų automatika Virgo 24V (video)

• Tai taip pat populiari automatika, kurioje įdiegta 24V technologija. Ji nesunkiai montuojama ant mūrinių kolonų ir leidžia atidaryti vartus iki 120 laipsnių kampu. Automatika vartus atidaro per 14 sekundžių.

Grįžti į pradžią

5. Patarimai ir informacija apie vartus ir vartų furnitūrą

Šiuolaikiniai vartai visiškai kitokie nei buvo gaminami prieš dešimt metų - jie ne tik papuošia įvažiavimą į Jūsų teritoriją, bet ir yra patogūs ir saugūs naudoti, neužima papildomos vietos Jūsų kieme ir suteikia apsaugą nuo nepageidaujamų svečių.

Šiandien gaminamus vartus galima suskirstyti į šias kategorijas:

Kiemo vartai

Garažo vartai

Pramoniniai vartai

Kiemo vartai

Kiemo vartai yra dviejų tipų:

• Stumdomi kiemo vartai (pastaruoju metu ženkliai populiarėjantys).

• Varstomi kiemo vartai (klasikiniai).

Stumdomi kiemo vartai paprastai yra montuojami kiemo viduje ir gali atsidarinėti tiek į dešinę, tiek į kairę pusę, priklausomai nuo to, kiek vietos yra vienoje ar kitoje vartų pusėje. Šie vartai labiausiai tinka teritorijos uždarymui – trumpų, siaurų, nuolaidžių kiemų ar didesnių pravažiavimų užvėrimui.

Stumdomų kiemo vartų pranašumai

1. Stumdomi vartai yra kompaktiški ir puikiai tinka esant ribotai kiemo erdvei (taupo vietą). Jiems nereikia papildomo ploto varčių atsidarymui, kadangi jie gali būti tiesiog nustumiami palei tvorą į dešinįjį arba kairįjį šoną. Taigi šie vartai neužima papildomos kiemo teritorijos, kuri yra reikalinga automobilių manevravimui, parkavimui ar kitoms reikmėms.

2. Stumdomi vartai sklandžiai juda neliesdami žemės (neturi nei viršutinio, nei apatinio bėgio), todėl nei šiukšlės, nei sniegas ar ledas netrukdo lengvam vartų atidarymui. Tai ypač aktualu Lietuvos klimato sąlygoms.

3. Stumdomi vartai gali išlaikyti didelį svorį, dėl to yra tinkami net ir didelio pločio įvažiavimų užvėrimui. Palyginimui, varstomų kiemo vartų varčios, ypač jeigu jos yra sunkios ir ilgos, labai apkrauna vyrius ir vartų stulpus. Dėl per didelės apkrovos vyriai gali greitai susidėvėti, o vartų stulpai - nukrypti į šoną, tuomet papildoma apkrova teks ir vartų automatikai. Stumdomi kiemo vartai neturi šių trūkumų - jie gali sverti keletą tonų ir užtverti didelio pločio, pvz.: 10 metrų, įvažiavimus. Net ir esant tokiems parametrams, stumdomi vartai sklandžiai veiks (atsidarinės tolygiai ir be didesnio triukšmo) daugelį metų.

 Stumdomų kiemo vartų ir vartų furnitūros charakteristikos:

• Bendras stumdomų vartų ilgis yra lygus įvažiavimo pločiui, pridedant 30-40% šio dydžio, priklausomai nuo vartų svorio (viso apie 130-140% įvažiavimo pločio).

• Pastarajame 30-40% papildomame plote yra įrengiami dažniausiai 2 pamatai. Kuo įvažiavimo plotis didesnis, tuo didesnis atstumas tarp šių pamatų. Pamatų matmenys gali būti įvairūs. Pavyzdžiui, kai įvažiavimo plotis 4-5 metrai, o vartai yra vidutinio sunkumo, pirmojo pamato matmenys bus apie 1200 x 500 x 500 cm, antrojo pamato matmenys bus apie 1200 x 400 x 400 cm.

• Ant pirmojo vartų pamato montuojama vartų automatika (elektromechaninė pavara su valdymo bloku ir kintamo kodo imtuvu).

• Ant pamatų yra sumontuojama ir vartų furnitūros detalė - ratukai-vežimėliai.

• Stumdomų vartų rėmas yra suvirinamas ir sumontuojamas ant specialaus profilio bėgelio, kuriuo vartų rėmas juda ratukais-vežimėliais išilgai tvoros.

• Ant bėgelio montuojama krumpliaratinė juosta. Ji reikalinga tam, kad vartų automatika galėtų lengvai stumdyti vartus.

• Kad stumdomi vartai būtų ilgaamžiai ir ilgai tarnautų, reikalingos šios vartų furnitūros detalės: vartų gaudyklės (apatinė ir viršutinė), apatinis ratukas bei prilaikantis ratukas.

Stumdomų kiemo vartų furnitūra:

• Rekomenduojami naudoti Italijos gamintojo Combi Arialdo Srl ratukai-vežimėliai Art.395. Tai vieni iš patikimiausių šiuo metu rinkoje esančių vartų furnitūros ratukų-vežimėlių, turintys pranašumų dėl specialios konstrukcijos, tvirtų ir atsparių guolių, atlaikantys daugiau nei 900 kg svorio apkrovas (pav. pažymėta RC ir RS). Taip pat šie ratukai-vežimėliai yra cinkuoti ir atitinka trečią atsparumo korozijai klasę pagal standarto UNI EN 1670 reikalavimus. Svarbu paminėti ir tai, kad šie ratukai-vežimėliai yra labai nesudėtingai reguliuojami. Pavyzdžiui, ant vartų rėmo pritvirtinus lenteles, vartai gali kiek nusileisti žemyn, tokiu atveju paprasto rakto pagalba galima ratukus-vežimėlius pareguliuoti, kad vartai judėtų tiesiai. Ratukai-vežimėliai stovi vienas nuo kito nutolę tam tikru atstumu ir užtikrina visos judančios vartų sistemos balansą. 

 • Rekomenduojama naudoti Italijos gamintojo Combi Arialdo Srl specialaus profilio bėgelį Art.399. Dėl specialios bėgelio formos, jo viduje neužsilaiko purvas ir vanduo. Bėgelis yra cinkuotas ir atitinka trečią atsparumo korozijai klasę pagal standarto UNI EN 1670 reikalavimus. Atsparumas korozijai ypatingai svarbus, kadangi bėgelis dažnai juda ir jo paviršius gali būti pažeistas bei pradėti rūdyti.

• Rekomenduojama naudoti Italijos gamintojo Combi Arialdo Srl vartų gaudykles: apatinę gaudyklę Art.397 ir viršutinę gaudyklę Art.467. Taip pat naudoti apatinį ratuką Art.396 bei prilaikantį ratuką (Art.447, Art.448, Art.455). Apatinis ratukas įvažiuoja į apatinę gaudyklę ir ant jos perneša dalį vartų svorio, nuimdamas dalį apkrovos, tenkančios ratukams-vežimėliams. Viršutinė gaudyklė neleidžia vartams judėti į šonus (subalansuoja visą vartų sistemą, apsaugo nuo triukšmo). Prilaikantis ratukas statomas iš apačios prie viršuje privirinamo profilio ir tvirtinamas prie vartų stulpo, tokiu būdu padėdamas išlaikyti vartus vertikalioje pozicijoje.

• Rekomenduojama naudoti Italijos gamintojo Combi Arialdo Srl krumpliaratinė juosta Art.805. Juosta gali būti 1 m arba 2 m ilgio.

Italijos gamybos kompanija Combi Arialdo Srl jau daugelį metų specializuojasi vartų furnitūros gamyboje ir yra gerai žinoma visame pasaulyje dėl kokybiškų ir ilgaamžių gaminių. Visos vartų furnitūros detalės yra gaminamos toje pačioje gamykloje ir testuojamos kaip vientisa sistema. Tai leidžia tiksliai apskaičiuoti, kokias apkrovas vartų sistema gali atlaikyti, todėl konstrukciją galima gaminti iš plonesnio metalo. To rezultatas – ši sistema yra lengvesnė, dėl to mažiau dėvisi ir papildomai neapkrauna vartų automatikos. Dėl specialios konstrukcijos ši sistema yra labai patvari ir ilgaamžė, taip pat svarbu paminėti, kad ji pasižymi labai geru kokybės ir kainos santykiu.

PATARIMAI IR INFORMACIJA APIE VARSTOMUS VARTUS IR VARTŲ FURNITŪRĄ

Varstomi kiemo vartai yra montuojami ant 2 metalinių arba mūrinių su metalinėmis detalėmis stulpų, prie jų specialiais vyriais pritvirtinant varčias.

Varstomų kiemo vartų furnitūra:

• Jeigu stulpai yra mūriniai, patartina naudoti Italijos gamintojo Combi Arialdo Srl vyrius Art.378.

• Jeigu stulpai yra metaliniai, tuomet geriausiai tiks privirinami vyriai Art. 376 arba reguliuojami vyriai Art.375. Naudojant šiuos vyrius galima sureguliuoti vartus ar vartelius, jų nenuimant.

• Ypač aktualus vartelių reguliavimas tuomet, kai yra įrengta nuotolinė vartelių atidarymo sistema. Tuomet yra naudojama spyna varteliams 2450 su elektromagnetine plokštele PLE96A, kuri reaguoja į elektromagnetinius impulsus.

• Tarpas tarp vartų stulpo ir vartų varčios yra labai nedidelis, dėl to būtina jį tinkamai sureguliuoti. Varčios paprastai yra gaminamos iš keturkampio (40 x 40 mm) vamzdžio. Vartų vidus užpildomas naudojant medines lenteles ar dekoratyvines paneles, pagamintas naudojant kaltinius elementus.

PATARIMAI IR INFORMACIJA APIE PRAMONINIUS VARTUS IR VARTŲ FURNITŪRĄ

Pramoniniuose objektuose dažniausiai reikalingi vartai, skirti užverti dideles angas. Pastatuose populiariausi yra sekcijiniai vartai, o teritorijos uždarymui naudojami stumdomi vartai. Pramoniniai vartai yra didelių matmenų ir gana intensyviai naudojami, dėl to jiems reikalinga tvirta ir patikima vartų furnitūra bei automatika.

Italijos gamybos kompanija Combi Arialdo Srl didelių matmenų stumdomiems vartams siūlo vartų furnitūrą Medio (maksimalus įvažiavimo plotis iki 9 metrų) ir Grande (maksimalus įvažiavimo plotis iki 14 metrų).

Grįžti į pradžią 

6. Keletą patarimų renkantis vartų automatiką

Renkantis vartų automatiką, reikėtų atkreipti dėmesį į vartų automatikos gamintojo patirtį šioje srityje, įrangos patikimumą, aptarnavimo (papildomų paslaugų, garantinio aptarnavimo) kokybės lygį, naujų technologijų taikymą ir kainos-kokybės santykį.

NAUDINGA INFORMACIJA, RENKANTIS STUMDOMŲ VARTŲ AUTOMATIKĄ

Net ir sunkius stumdomus kiemo vartus, jeigu jie yra gerai sumontuoti, galima gana lengvai stumdyti rankomis, tačiau su vartų automatika visos vartų valdymo funkcijos daug patogesnės ir saugesnės. Vartų automatika reikalinga tam, kad būtų galima patogiai automatiškai atidaryti ir uždaryti bei užrakinti vartus, suteikti didesnę apsaugą savo teritorijai.

Stumdomų vartų automatika parenkama pagal vartų svorį ir jų darinėjimo intensyvumą. Judesys vartams yra perduodamas per krumpliaratinę juostą Art.805 (vartų furnitūros detalė).

Italijos kompanija BFT S.p.a., gaminanti vartų automatiką nuo 1980 metų, yra viena iš šios srities lyderių pasaulyje ir siūlo vartų automatiką bet kokių parametrų vartams:

• Labiausiai paplitusi šios kompanijos siūloma Deimos BT 24V  ir Deimos 230V (video) vartų automatika, skirta vartams, kurių svoris yra iki 500 kg. Tai geras pasirinkimas privatiems vartotojams, įsirenginėjantiems nuosavo namo kiemo vartų automatiką.Deimos BT 24V taip pat tinka ir didesniems objektams, kuriuose eismas (vartų darinėjimas) yra intensyvus.

Deimos 800F tinka vartams, kurių svoris yra iki 800 kg. Ši vartų automatika turi papildomą apsaugą nuo kliūties (automobilio, žmogaus ir kt.) suspaudimo.

NAUDINGA INFORMACIJA, RENKANTIS VARSTOMŲ VARTŲ AUTOMATIKĄ

Automatika varstomiems vartams parenkama pagal varčių ilgį ir svorį. Automatika gali būti montuojama tiek ant naujai įrengtų, tiek ant senų vartų.

Italijos kompanija BFT S.p.a. siūlo vartų automatiką visokių dydžių varstomiems vartams:

• Populiariausia automatika varstomiems vartams pripažįstama Phobos BT (vienos varčios ilgis yra iki 2 metrų) ir Phobos BTNL (vienos varčios ilgis yra iki 5 metrų). Šioje vartų automatikoje yra įdiegta 24V technologija, sustiprintas saugumo lygis, įrengti magnetiniai išjungėjai, kurių dėka nereikia įrengti papildomų atramų vartams atsidarant ar užsidarant. Automatika vartus 90 laipsnių kampu atidaro per 18 sekundžių.

• Taip pat populiari vartų automatika yra Virgo 24V. Joje taip pat yra įdiegta 24V technologija, vartus atidaro per 14 sekundžių. Ji nesunkiai montuojama ant mūrinių kolonų ir leidžia atidaryti vartus iki 120 laipsnių kampu

NAUDINGA INFORMACIJA, RENKANTIS GARAŽO VARTŲ AUTOMATIKĄ

Sekciniai pakeliami garažo vartai - tai patys šiuolaikiškiausi ir funkcionaliausi bei populiariausi garažo vartai. Jie sudaryti iš sekcijų – horizontalių panelių (plokščių), sujungtų į vieną visumą. Šie vartai pasikelia į viršų ir yra nustumiami į vidų lygiagrečiai luboms (taupo garažo erdvę).

Dažniausiai name pirmiausia yra sumontuojami pakeliami garažo vartai su automatika ir tik vėliau yra įrengiami kiemo vartai ir jų automatika. Pakeliamų garažo vartų automatikai yra keliami daug mažesni reikalavimai nei kiemo vartų automatikai, nes garažo vartų automatika dažniausiai veikia teigiamoje temperatūroje, nesusiduria su krituliais, purvu. Atkreiptinas dėmesys, kad ne visi gamintojai gamina vienodai patikimą abiejų rūšių automatiką,todėl būtina atkreipti dėmesį į kiemo vartų automatikos charakteristikas(darbina lauko temperatūra ir t.t.) ir neskubėti pirkti to paties gamintojo kiemo vartų automatikos. 

Siekiant suderinti dviejų skirtingų gamintojų automatiką (garažo vartų ir kiemo vartų), galima naudoti universalų Italijos kompanijos BFT S.p.a. imtuvą  Clonix – tai išorinis kintamo kodo dviejų kanalų imtuvas, kuris yra skirtas suderinti BFT automatiką su kito gamintojo automatika. Jį įsirengus, bus galima su tais pačiais BFT pulteliais valdyti ir kito gamintojo vartus bei atlikti kitas naudingas funkcijas. Naudojant šį universalų imtuvą, galima užprogramuoti pultelius, kad būtų galima įjungti laistymo sistemą, lauko apšvietimą ir t.t.

Sumontavus BFT vartų automatiką Boticelli, EOS  ar Argo, vartai taps maksimaliai patogūs naudoti.

NAUDINGA INFORMACIJA, RENKANTIS PRAMONINIŲ VARTŲ AUTOMATIKĄ

Didelių matmenų vartams Italijos kompanija BFT S.p.a. siūlo galingą vartų automatiką, skirtą intensyviam eksploatavimui – Deimos 800F,(video), Urano BT,(video), Icaro, SP 4000, (iki 4.000 kg vartams) (video).

Pakeliamiems sekcijiniams vartams (iki 20 kvad. m ploto) tinka BFT Argo (video) vartų automatika. Ji montuojama ant veleno ir yra labai patogiai sureguliuojama ir užprogramuojama.

Grįžti į pradžią

7. Rekomendacijos renkantis seifus

I ką reikia atkreipti dėmesį renkantis seifą?

Prieš renkantis seifą reikia nuspręsti ką saugosime. Brangenybėms saugoti tiks ir nedidelis seifas. Jeigu planuojate seife saugoti dokumentus ar nešiojamąjį kompiuterį jums prireiks didesnio seifo. Prieš pasirenkant – svarbu išsimatuoti vietą, kur bus statomas seifas.

• Sieninis seifas – tvirtinamas į angą sienoje. Taip montuojamas seifas užima mažai vietos, jį lengviau paslėpti. Jis tvirtai tvirtinasi sienoje. Trūkumas - ruošiant vietą seifui reikalingi papildomi paruošiamieji darbai, ertmės sienoje darymas, apdaila.

• Baldinis seifas - tvirtinasi varžtais prie grindų arba sienos, todėl parenkant vietą reikia tai numatyti. Seifas gali būti dedamas į lentynas ar paslepiami baldinėmis durelėmis. Privalumas- lengva rasti tinkamą vietą. Trūkumas - užima vietą ir yra lengviau pastebimas.

• Seifas rakinamas mechanine spyna. Toks seifas būna pigesnis lyginant su motorine spyna. Trūkumas – raktą reikia nešiotis su savimi, saugoti. Jis gali buti nukopijuotas.

• Seifai rakinami elektrine-motorine spyna. Tokio tipo seifai yra brangesni lyginant su mechaniniu užraktu. Privalumas – nereikia rakto, kurį reiktų saugoti, spynos kodą galima lengvai pasikeisti. Trūkumas - retai, bet reikia pakeisti spynos bateriją. Išsikrovus baterijai – yra avarinio atidarymo raktas.

Seifas yra perkamas, kaip papildoma apsauga siekiant apsaugoti brangiausią savo turtą, tad svarbu atkreipti dėmesį, kur jis buvo pagamintas (nerekomenduojame seifų pagamintų Azijos regiono šalyse), taip pat reikia įsitikinti, kad gaminys turi reikiamas garantijas ir suteikiamas pogarantinis aptarnavimas.

Grįžti į pradžią

8. Seifų gamintoja Lietuvoje SEIFUVA

Dar visai nesenai, prieš pora dešimtmečių , seifai neturėjo aiškios ir vieningos atsparumo prieš išlaužimą klasifikacijos. Rinkoje seifo stiprumą reiškė gamintojo vardas, seifo svoris, rekomendacijos, dažnai vizualinė tvirtumas.

Kiekvienas gamintojas arba bandymų laboratorija individualiai suteikdavo savo seifui stiprumo įvertinimą, kurias išreikšdavo žvaigždutėmis, raidėmis ir panašiai .

Dabar galioja vieninga Europos sąjungos sertifikavimo sistema ir normos. Seifai išlaužimo atsparumui sertifikuojami laikantis EN –1143-1 normų, o sustiprintos metalinės spintos EN14450  . Šarvuoti seifai pagal saugumą yra grupuojami nuo 0 iki VIII klasės, metalinės spintos į S1 ir S2 klases .

Kaip suteikiamos stiprumo klasės. Sertifikuotos testavimo laboratorijos gali atlikti seifų laužymo testus, kuriuos vėliau pripažįsta Sertifikavimo biurai ir suteikia gamintojui sertifikatą, kad pagal tokius ir tokius brėžinius, laikantis atitinkamų gamybos standartų pagamintas seifas, atitinka tokią ir tokią klasę.  Norimai klasei pagamintą seifą, naudojant tai klasei leistinus laužimo metodus, kurie yra aprašyti standarte, bando atidaryti laboratorijos specialistai. Susumavus atidarymo laiką ir kokiu instrumentu buvo atidarinėjamas seifas suskaičiuojami atsparumo taškai RU ( resistance units ). Pavyzdžiui I klasės seifas negali buti silpnesnis kaip 50 RU, III-čios – 120 RU. Seifuose privalomai turi buti sumontuota sertifikuota A, B arba C klasės spyna sertifikuota pagal EN 1300 standartą. Aukštesnės klasės seifuose arba pagal kliento pageidavimus dvi spynos. Visai nesvarbu ar tai bus raktinė, kodinė – mechaninė ar kodinė- elektroninė spyna, svarbu spynos klasė. Seifas privalomai turi buti tvirtinamas prie betoninio pagrindo ( sienos ar grindų ) standartus atitinkančiais tvirtinimo elementais. Kadangi technologijos tobulėja, seifai kas penkeri metai pertestuojami.

Gamintojas privalomai turi būti įsidiegęs gamybos valdymo standartą ISO 9001 .

Kam reikalingos stiprumo klasės ir standartai. Saugumo klasės apsrendžia, kokios vertybių sumos gali būti laikomos seife, kad jas  draustų draudimo kompanijos. Prisilaikantis šių reikalavimų įmonės ar asmenys gali laikyti atitinkamas vertybes jas atitinkančio saugumo seifuose. Lentelę, kokio saugumo klasės seife, kokios vertės turtą galima laikyti apsprendžia draudimo bendrovės. Šių reikalavimų privalomai turėtų laikytis saugos tarnybos, priimdamos saugoti objektą .

UAB,,Seifuva”, įkurta 1991 m., yra vienintelė sertifikuotų seifų gamintoja Lietuvoje. Nuo 2010 m. įmonė priklauso ESSA ( Europe security system asociation ). Seifus testuoja SSF ( Swedish test laboratory  ) ir sertifikuoja ECB-s ( Europian certification body ). Seifuva griežtai laikosi seifų gamybos saugos reikalavimų. Nuolat konsultuojasi ir dalyvauja ESSA rengiamose saugos konferencijose, savo gaminius nuolat eksponuoja tarptautinėse saugos produktų parodose .

Grįžti į pradžią

9. Ką turime žinoti išsirenkant duris

Ką žmogus turi žinoti išsirenkant duris?

Išsirenkant duris žmogus turi suprasti ir įvertinti daug įvairių dalykų:

o Durų paskirtį (lauko arba vidaus);

o Kokie yra užsakovo reikalavimai  savo durims (didesnis apsaugos lygis ir garso bei šilumos izoliuojančios savybės,  ar tik garso ir šilumos izoliuojančios savybės);

o Kokie užsakovo reikalavimai durų apdailai (dizainas, medžiagos, ilgaamžiškumas ir pan.);

o Spynas (gamintojas, privalumai ir trūkumai);

o Durų modelį.

Kodėl mūsų durys brangesnės už kinietiškas ?

Durys, atvežamos iš Kinijos, yra pilnai sukomplektuotos ir tik standartinių išmatavimų, todėl ne visada patenkina kliento poreikius. Medžiagos, naudojamos durų gamyboje, yra abejotinos kokybės, todėl šios durys dažnai genda, o galimybės jas pataisyti pardavėjas neturi, nes nėra nei atsarginių dalių nei medžiagų. Garantija suteikiama šitoms durims, kaip taisyklė, neviršija 12 mėn. Visų durų pagrindas - tai spyna, o būtent spyna ir yra kinietiškų durų silpniausia vieta – prasta širdelė, silpnas mechanizmas, kuris atidaromas vien “sąvaržėlės” pagalba.

Taigi, atsakymas į šį klausimą, gali būti tik klausimas: AR GALI DURYS SU DVIEM SPYNOMIS KAINUOTI TIEK , KIEK KAINUOJA VIENA NEBRANGIAUSIA SPYNA?

Ar galima į esamas duris įmontuoti papildomą spyną?

Spynos instaliuojamos į duris gamybos metu ir nuo spynos tipo (dydžio, papildomų komplektuojančių ir t.t.) priklauso vidinė durų ir staktos konstrukcija. Be didelių problemų galima keisti to paties gamintojo spynas arba padarytas pagal tam tikrą standartą. Visi kiti pakeitimai - tai galimas konstrukcijos pažeidimas, todėl į tokią “modernizaciją” mes žiūrime labai atsargiai. Jeigu tokius darbus atliko ne mūsų įmonė, užsakovas gali prarasti garantiją visam gaminiui.

Ar lankstyta stakta geresnė už įprastą, pagamintą iš stačiakampio vamzdžio?

Kaip visada nėra vienareikšmiško atsakymo. Durų gamyboje naudoja durų staktas kaip iš lankstyto profilio, taip ir iš stačiakampio vamzdžio. Stačiakampis vamzdis pasižymi geresnėmis mechaninėmis savybėmis. Stakta iš jo tvirtesnė, o tai labai aktualu, kai sienos yra silpnos ir tvirtinimo elementai negali jos užfiksuoti staktos angoje. Staktą iš lankstyto profilio lengviau apšiltinti, visos kiaurymės daromos naudojant perforavimo įrengimus, todėl stakta nereikalauja papildomo mechaninio apdirbimo. Durų matavimo metu meistras gali patarti Jums koks variantas tinka būtent Jums.

Jeigu jūsų durys plonesnės už konkurentų ar jos mechaniškai silpnesnės?

Visas duris prieš pardavimą reikia išbandyti tam, kad jos ilgai tarnautų ir nekeistų savo savybių po ilgo laiko tarpo. Viena tokių bandymų dalis būtent ir yra mechaninio patikimumo ir stiprumo bandymai, kai durys bandomos lenkiant, daužant, spaudžiant jų konstrukciją. Mūsų atlikti bandymai parodė, kad mūsų “plonos” durys aplenkia beveik visus “storus” konkurentus būtent savo unikalios konstrukcijos dėka, kai varčia viduje užpildoma uždarytais lankstytais plieniniais profiliais, kurie ne tik apsaugo spynas iš lauko ir iš vidaus, bet ir sustiprina durų karkasą.

Ar reikalingas stogelis virš lauko durų ?

Stogelis virš lauko durų ne tik reikalingas, bet ir būtinas. Mūsų eksploatacijos taisyklėse net atskiru punktu parašyta, kad be stogelio durims garantija nesuteikiama. Lauko durys nėra visiškai hermetiškos, todėl vanduo gali patekti į durų vidų ir sugadinti durų konstrukciją arba pažeisti spynos mechanizmą, o jeigu tai vyksta pastoviai, rizika dar didėja.

Kam man “šarvuotos” durys, jeigu man nereikia ypatingos apsaugos, o tik gerų, šilumą ir garsą izoliuojančių durų?

Jau seniai “šarvuotos durys” ne prabangos prekė. Per paskutinius 20 metų juos įrodė savo pranašumą prieš medines duris. Nors jos atrodo kaip paprastos medinės durys, bet savo konstrukcijos dėka leidžia išvengti neigiamų savybių, trūkumų, kurie būdingi paprastoms medinėms durims.Šarvuotų durų pranašumai:

o jų konstrukcija laikui bėgant nesideformuoja. Garantija VIDAUS durims suteikiama iki 5 metų.

o labai gera šilumos ir garso izoliacija. Durų vidus užpildytas mineraline vata.

o naudojamos apdailinės medžiagos labai lengvai prižiūrimos.

o naudojamos saugiausios spynos, kurios rakina į 3 puses, o tai žymiai padidina varčios mechaninį atsparumą prieš įsilaužimą.

Kiek kainuoja mūsų durys ?

Durų kaina priklauso nuo durų dydžio, apdailos, spynų, montavimo vietos ir kt. Jeigu Jūs suteiksite mums visą šią informaciją, mes tiksliai paskaičiuosime durų kainą. Dėl smulkesnės informacijos prašome kreiptis telefonu 8 46 366550 arba siūskite užklausą el.paštu: info@romida.lt.

Kur dar galima užsakyti mūsų duris, jeigu  gyvename mieste, kur nėra mūsų pardavimo vietų ?

Mūsų durys parduodamos beveik visoje Lietuvoje. Tam, kad sužinotumėte  artimiausią vietą, prašome rašyti mums  el.paštu: info@romida.lt. Mes atsakysime Jums asmeniškai arba persiųsime Jūsų laiška savo partneriams, kad jie galėtų su Jumis susisiekti.

Kuo mūsų apsauginių durų konstrukcija skiriasi nuo kitų gamintojų durų konstrukcijos?

Durų varčia gaminama iš uždarytų profilių. Privirintas prie priekinio lapo uždaras lankstytas profilis sudaro vamzdžio tipo konstrukciją, kurios beveik neįmanoma deformuoti naudojant rankinį instrumentą (laužtuvą, atsuktuvą ir t.t). Varčia tampa neįprastai stabili ir tai patvirtino bandymai atlikti specializuotose laboratorijose;

o Bendras varčios storis vos 65 mm;

o Tarpas tarp durų varčios ir staktos apsaugotas dvigubu metalo sluoksniu;

o Uždaras lakstytas profilis sudaro metalinę dėžutę, taigi visos spynos yra apsaugotos kaip iš išorės taip ir iš vidaus; 

o Vyrių tvirtinimo vieta sustiprinta 40*50 4mm storio plienine plokštele;

o Vyriai nuo nupjovimo apsaugoti keturiais 16 mm kaiščiais.

Kokios durys geriau tinka laukui ir kuo mūsų LAUKO durys skiriasi nuo kitų lauko durų?

LAUKO durys - tai tikriausiai sudėtingiausios iš mūsų visų durų. 

Lauke durys turi tarnauti daug metų, atlaikyti atmosferinius, saulės, vėjo, lietaus, šalčio, drėgmės poveikius, būti patvarios mechaniškai, apsaugoti namą. 

LAUKO durys iškart buvo kuriamos kaip lauko durys ir sujungė savyje geriausias būtinas savybes - puikią šilumos izoliaciją (1 W*K/m2) ir gerą garso izoliaciją (42 dB). Jos neturi tiesioginio šalčio tiltelio, todėl nerasoja ir nešerkšnija. Metalas naudojamas tik tam, kad padidinti mechaninį durų stiprumą, o dauguma detalių daromos iš klijuotos faneros, todėl po kiek laiko jos gali būti perdažomos kaip paprastos medinės durys.

Ką reiškia RAL spalvų paletė ?

Tarp dažų gamintojų egzistuoja daug dažų standartų, pagal kuriuos gaminamos spalvos. 

RAL spalvų paletė- tai ko gero labiausiai paplitęs standartas. Pagrindines spalvas galima pažiūrėti internete, adresu www.ralcolor.com, bet, renkantis spalvą internete,  reikia žinoti, kad spalvos ekrane ne visada tiksliai atitinka tikrą dažų spalvą, jos priklauso nuo monitoriaus nustatymų.  Todėl siūlome spalvą  pasitikrinti spalvų kataloge, kuris yra visose pardavimo vietose.

Kaip montuojamos mūsų durys ir kaip mes sprendžiame silpnų vietų sustiprinimą ?

Nuo durų montavimo priklauso kaip ir kiek tarnaus Jūsų durys, todėl mes patariame, kad duris sumontuotų mūsų specialistai arba mūsų įgaliota įmonė, tada Jūs išvengsite problemų, susijusių su nekokybišku durų sumontavimu.

Durų montavimo būdas priklauso nuo sienų,durų dydžio, modelio, montavimo vietos. Durys dažniausiai montuojamos varžtais arba plieniniais kaiščiais. Jeigu durys turi specialių apsaugos reikalavimų, tam, kad apsaugoti tvirtinimo vietas nuo nupjovimo, jos papildomai gali būti apsaugotos lankstytu profiliu ar metaliniais įdėklais, o montavimo putos pakeistos mūro mišiniu.

Kodėl durys rasoja?

Kai tarp lauko ir vidaus temperatūrų yra didelis skirtumas, durys iš vidinės pusės gali rasoti. Pagrindinės to priežastys yra blogas vėdinimas ir nepakankamas šildymas. Kai patalpos yra blogai vėdinamos, padidėja oro drėgmė. Kai jos  blogai šildomos- oras nebeišlaiko savyje esančios drėgmės. Ir vienu ir kitu atveju, durų paviršiaus temperatūrai nukritus iki tam tikros ribos, kitaip dar vadinamos rasos tašku, ten kaupsis kondensatas. Jei durys pastoviai drėks, gali atsirasti pelėsis, kuris yra labai pavojingas žmogaus sveikatai. 

Ką reiškia milteliniai dažai ir miltelinis dažymas ?

Tai specialūs sausi dažai (milteliai), kuriais elektrostatiniu būdu apipurškiami metaliniai paviršiai . Vėliau "milteliais" nupurkšta detalė dedama į krosnį. Būtent šiame etape "milteliai" virsta dažų danga. Krosnyje įrengtas kompresorius pučia karštą orą. Vyksta polimerizacija. "Milteliai" tiesiog aplydomi aplink paviršių ir sudaro tvirtą dangą . Miltelinis dažymas leidžia apsaugoti metalo paviršių nuo korozijos. Miltelinio dažymo būdu padengti paviršiai yra patvarūs, taip pat atsparūs mechaniniam poveikiui. Jie ilgaamžiai ne tik esant nepalankioms klimato sąlygoms, bet ir naudojant chemiškai agresyvioje aplinkoje.

Kaip klijuojama PVC plėvelė prie MDF plokštės ?

Prieš klijuojant PVC, MDF plokštė padengiama specialiais terminiais klijais, kurie suveikia, kai aplinkos temperatūra pasiekia atitinkamą lygį. Klijams išdžiūvus, MDF plokštė padengiama PVC plėvele ir talpinama į membraninį presą, kur minkštėja. Sudarytas vakuumas prispaudžia plėvelę prie MDF plokštės ir ji įgauna tos plokštės formą su visais raižiniais ir įdubimais.

MDF plokštė padengiama vientisu plėvelės lakštu, todėl,  lyginant su baldine MDP plokšte, yra žymiai patvaresnė. Ji neturi klijuojamų kraštų, kurie su laiku nuo mechaninio poveikio gali atsiklijuoti.

Kodėl mes naudojame standartinę sklendę - grandinėlę, o kiti arba iš vis nenaudoja arba naudoja savo gamybos grandinėles ?

Dėl ypač geros durų garso izoliacijos žmonėms beveik neįmanoma susišnekėti pro duris jų neatidarius ir neprarandant saugumo. Taigi remdamiesi savo ir žymiausių italų durų gamintojų „MOTTURRA“ patirtimi, saugiam pokalbiui naudojame tam skirtą sklendę-grandinėlę, atlaikančią net 750 kg patraukimo jėgą.

Tokio mechanizmo montavimas reikalauja labai sudėtingų ir tikslių staklių, todėl ne visi gamintojai turi galimybę įsigyti tokius gamybinius pajėgumus. Kitos grandinėlės yra tik analogai ir turi daug trūkumų, bei neatlieka visų savo funkcijų (žymiai mažesnė patraukimo jėga, nėra užrakinimo funkcijos,  jėga paskirstoma taip, kad labai didelė apkrova atitenka vyriams).

Kokias spynas mūsų įmonė montuoja  duryse?

Jau daugiau nei 20 metų montuojame duryse žymiausių gamintojų tokių, kaip „ASSA“ (Švedija), „SECUREMME“, (ITALIJA),  „MUL-T-LOCK“ (IZRAELIS),  „MOTTURA“ (ITALIJA),  „CISA“ (ITALIJA),  „ABLOY“ (SUOMIJA) spynas. Visos šios spynos pasižymi kokybe ir patikimumu. Jos įvertintos Europos laboratorijose ir turi atitinkamus kokybės sertifikatus.

Grįžti į pradžią